Matematikos ir informatikos savaitė

Matematikos ir informatikos Naujienos

Matematika – mokslų karalienė! Tokiu šūkiu vadovaujamasi mokykloje, kurioje matematikos mokytis įdomu! Ar taip iš tikrųjų yra, priklauso nuo šio dalyko mokytojų ir jų bendradarbiavimo su kitais dalykininkais.

Kovo 13-17 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Matematikos ir informatikos savaitė, kurios metu pravesta daug įdomių netradicinių ir integruotų pamokų, konkursų. Savaitės organizatorė A. Macutkevič-Aleinikova dėkoja visiems, prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo.

Visą savaitę mokinių, mokytojų ir mokykloje apsilankiusiųjų akis traukė įvairios parodos: 6-8 klasių mokinių paroda "Mandala dailėje ir matematikoje"; kompiuterinių piešinių parodos "Matematika – mokslų karalienė" (5-6 klasės), "Žodis INFORMATIKA kryžiažodžiuose Excel programoje" (8 klasės), "Žymūs matematikai" (6 klasės); 7-8 klasių mokiniai netradicinėje informacinių technologijų pamokoje kūrė informacinius lankstinukus "Be patyčių".

Kovo 13-16 dienomis šeštokai buvo pakviesti į netradicinę pamoką "Matematika Senovės Egipte" (6 klasės), integruotą matematikos ir kūno kultūros pamoką "Matematika linksmai" (6а, 6е klasės), informatikos ir kūno kultūros pamoką "Senovės Graikijos žaidynės ir šiuolaikinės Olimpinės žaidynės" (5b, 5c klasės). Pastarojoje mokiniai ne tik sprendė įvairias matematines užduotis, atsakinėjo į klausimus, susipažino su olimpinių žaidynių idėja, jų eiga, kūrė Senovės žaidynių simbolius, bet ir šoko linksmą graikų šokį sirtakį.

7c klasė pamokoje "Matematika senovės Graikijoje" tęsė istorijos temą ir persikėlė į graikų matematikos pasaulį. Skambant graikų muzikai, jie sprendė graikų uždavinius apie Diofantoso amžių, išgirdo trumpą istoriją apie graikų matematikus, jų skaičių sistemą, skaičių magiją ir mistiką.

Kovo 14 dieną įvyko konkursas "Skaičiavimo meistras" (5-8 klasės). Mokiniai gavo užduotis, kurias turėjo išspręsti ne tik taisyklingai, bet ir greitai.

Laimėtojai:

5 klasės

I vieta – Petkevič Daniel 5a

II vieta – Slavinski Arnold 5b

III vieta – Blaškevič Dariuš 5b

6 klasės

I vieta – Ulevič Karolina 6d

II vieta – Ragucka Evelina 6b

III vieta – Sinkevič Paulina 6d

7 klasės

I vieta – Poliakova Elžbieta 7b

II vieta – Jevdokimenko Vanessa 7d

III vieta – Mečkovski Vieslav 7c

8 klasės

I vieta – Stefanovič Katažina 8b

II vieta – Končanin Tomek 8c

III vieta – Piotrovska Eliza 8c

Kovo 15 dieną vyko atvira integruota pamoka "Matematika vokiškai". Joje dalyvavo Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos 6 klasių mokiniai, vadovaujami vokiečių kalbos mokytojos Gražinos Petkevič ir mūsų progimnazijos šeštokai, vadovaujami matematikos mokytojos A. Macutkevič-Aleinikovos. Pamokoje šeštokai kartu sprendė kryžiažodžius ir užduotis vokiškai, mokėsi taisyklingai vokiečių kalba tarti ir rašyti skaičius iki 20, dainavo vokiškas daineles, susipažino su vokiečių matematikais Gausu, Leibnicu, Einšteinu. Po pamokos svečiai aplankė Jono Pauliaus II progimnazijos muziejų, draugiškai pabendravo.

Kovo 15 dieną aštuntokai varžėsi "Sudoku" konkurse.

Laimėtojai:

I vieta – Piotrovska Eliza 8c

II vieta – Suckel Kristian 8b

III vieta – Raicevičiūtė Karolina 8c

Kovo 15 dieną  5a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos ir lenkų kalbos pamokoje "Skaitvardis ir matematika", kurios tikslas buvo parodyti, kas sieja tokius iš pirmo žvilgsnio nesusiejamus dalykus kaip kalba ir matematika. Pamokoje penktokai sprendė logines užduotis, atliko gramatinius ir matematinius pratimus, dirbo grupėse, darbo lapuose. Pamokos pertraukėlė buvo labai judri, o ištvermingiausias mokinys liko apdovanotas dešimtuku.

Kovo 16 dieną startavo Tarptautinis matematikos konkursas "Kengūra 2017", kuriame sudalyvavo 187 mokiniai iš 1-8 klasių. Kovo 18 dieną keli trečių bei šeštų klasių atstovai dalyvavo matematikos konkurso "Pangea 2017" II etape. Sveikiname 6e klasės mokinį Dominiką Zamuškevič, kuris tarp 151 dalyvio užėmė 9 vietą! Olympis 2017 pavasario sesijoje išsiskyrė 6e klasės mokinė Adriana Širokytė, surinkusi 100% testo taškų. Matematikos olimpiados II etapo, vykusio mūsų progimnazijoje, nugalėtojais tapo:

5 klasės

I vieta – Skubilov Aleksandr 5a

II vieta – Petkevič Daniel 5a

III vieta – Ulecki Rafal 5c

6 klasės

I vieta – Zamuškevič Dominik 6e

II vieta – Kozlovski Adam 6e

III vieta – Kobelis Valdemar 6b

7 klasės

I vieta – Kurdeko Marcin 7a

II vieta – Skubilovaitė Agnė 7c

III vieta – Andrijevska Katrina 7a

Kovo 17 dieną 6b klasės mokiniai turėjo integruotą matematikos ir anglų kalbos pamoką, kuri buvo skirta plokščiosioms geometrinėms figūroms – daugiakampiams, apskritimams ir ovalams. Žiūrėdami nuotaikingą filmuką šeštokai lengvai išmoko jų pavadinimus angliškai. Lankantys muzikos mokyklą arba būrelį buvo maloniai nustebę dėl matematinių ir muzikos terminų panašumo. Antra pamokos pusė buvo skirta geometrinių figūrų ploto skaičiavimui mokytis. Mokiniai džiaugėsi, kadangi interneto pagalba tai pavyko atlikti visiems be sizifo pastangų.

Kovo 17 dieną vyko integruota matematikos ir lietuvių kalbos pamoka "Trupmeniniai skaičiai ir įvardžiuotinės skaitvardžių formos" 6c klasėje. Moksleiviai kartojo trupmenų vartojimo būdus, mokėsi jas tarti ir rašyti lietuvių kalba. Tema labai naudinga, nes  įvardžiuotinių formų vartosena visada sekasi kiek sunkiau. Šeštokai sprendė logines minkles ir uždavinius su trupmenomis. Lavino mąstymą, miklumą, mokėsi taikyti trupmenas buityje, kasdieniame gyvenime.

Netradicinių pamokų bei įvairių renginių gausa patvirtina mintį, jog matematika yra mokslų karalienė. Ačiū visiems, kas prisijungė, organizuojant Matematikos ir informatikos savaitės renginius – G. Baslyk, V. Borsak, T. Chvatovai, K. Kitkovskai, A. Kovalevskai, I. Krušinskaitei, L. Kurdeko, E. Lepilovai, L. Mažeikienei, L. Mikšėnienei, Z. Rynkevič,  R. Snežko, A. Žabelovič,  B. Ustjanovskai ir kitiems, kas liko nepaminėtas.