Mali czytelnicy

Uczniowie 1b klasy zanurzyli się nie tylko w świat literek, ale także w świat książek, tj. po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną, w której odbyła się nietradycyjna lekcja języka litewskiego. Bibliotekarki z niecierpliwością czekały na małych czytelników. Już na samym początku goście zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.

Pierwszakom nadarzyła się doskonała okazja przypomnieć drukowane literki, których już się nauczyli. Głośno odczytali „Prośby książki do czytelnika", wśród których były takie jak: pamiętaj, w której bibliotece mnie wypożyczyłeś; pilnuj mnie, abym się nie zgubiła; szanuj mnie jak siebie samego; zaopiekuj się, żebym wróciła do biblioteki na czas. Dzieci chętnie dzieliły się osobistymi doświadczeniami, myślami oraz uczyły się grzecznie słuchać mówiącego przyjaciela. Panie bibliotekarki pokazały, że na półkach można znaleźć nie tylko encyklopedie, książki z bajkami, wierszami, ale także takie, których autorami są uczniowie naszego progimnazjum. I rzeczywiście – pierwszacy zobaczyli książeczki „wydane” przez ich starszych kolegów. A były to książki o patronie szkoły papieżu Janie Pawle II!
                   Żegnając się do następnego razu życzyliśmy dzieciom, aby przyjaźniły się z książką i jak najczęściej odwiedzały bibliotekę!

Pani od języka litewskiego G. Vilkanecienė