Magia świąt w 1a klasie

Aktualia Klasy początkowe Wychowanie nietradycyjne

     Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

    W klasie 1a okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Mali uczniowie z wielkim zapałem przygotowywały występ bożonarodzeniowy. Poznawały tradycje i zwyczaje związane ze  Świętami Bożego Narodzenia. Samodzielnie i wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby choinkowe.

    18 grudnia, w czwartek wieczorem,  na chwilę refleksji i zadumy licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Uczniowie pokonując tremę na klasowej „scenie” wystawili, oprawione odpowiednimi kolędami i pastorałkami,  przedstawienie „Jasełka dla najmłodszych”.  Wcieliły się w postacie z bajek, pasterzy, aniołków, aby złożyć pokłon  Nowonarodzonemu. Rodzice przebrali się za Józefa(tato Patrycji- p. Ryszard) i Marię(mama Adama- p. Agnieszka). Przyznać należy, że rolę Jezuska świetnie odegrał braciszek Adama, maleńki Albert. Dziękujemy im ogromnie za pomoc i odwagę.

     Po części artystycznej nie zabrakło też opłatka, świątecznych życzeń i św. Mikołaja z prezentami. A zorganizowany przez rodziców i babcie wigilijny poczęstunek, pozwolił wszystkim odczuć  pełną ciepła, radości i bliskości atmosferę zbliżających się świąt.

Bóg zapłać wszystkim za gest życzliwości i pomocy!

Wychowawczyni 1a klasy

Jadwiga Stankiewicz