„Litwa pamięta o Marszałku“

Aktualia Osiągnięcia

2 grudnia r. b. w Warszawie podczas konferencji naukowej pt. "Józef Piłsudski w pamięci Polaków. Historia. Wojsko. Tradycja", objętej patronatem honorowym  MON i organizowanej przez Muzeum Wojska Polskiego, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Broni i Barwy, Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie Dowództwo Garnizonu Warszawa Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie otrzymało  nagrody MON, Kancelarii Prezydenta, Związku Oficerów Rezerwy   za I miejsce  w Ogólnopolskim  Konkursie Historycznym "150. Rocznica Urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego".

Uczniowie Progimnazjum (dziś już Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie) Dorota Kuncewicz, Wanessa Grygorowicz, Kamil Gaidis, Eryk Kluk pod kierownictwem nauczycielki historii Bogusławy Jurewicz przygotowali pracę konkursową – album "Litwa pamięta o Marszałku"