Literackie popołudnie

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

15 grudnia br. uczniowie naszej szkoły gościli w "Ryto" progimnazjum m. Wilna. Brali udział  w literackim popołudniu  poświęconym twórczości Vytautės Žilinskaitės, w 85 rocznicę urodzin prisarki.

Na imprezę przybyli uczniowie z różnych szkół wileńskich. Mali aktorzy i recytatorzy podbili serca wszystkich swoimi imponującymi wystąpieniami. Oni czytali fragmenty utworów V. Žilinskaitės, przedstawiali swoje inscenizacje, wysłuchali wykładu krytyka literackiego D. Šakavičiūtės. Sczególną  sympatię widzów zdobyła Małgorzata Patrycja Minkiel, uczennica 7c kasy,  która czytała fragment utworu V. Žilinskaitės "Robot i ważka" ("Robotas ir peteliškė"). Nie mniej udana była również inscenizacja uczniów naszej szkoły pt. "Wszystkie ciotki świata" ("Visos pasaulio tetos"). Młodociani aktorzy ( Augustyn Gancewski 8b, Aurelia Korenikowa 7b, Emilia Poźniakowa 7b, Marta Bogdziewicz 7b, Kornelia Stankiewicz 7c, Ewelina Żingiel 7c ) zostali wyróżnieni za artystyczność,  doskonałą wymowę oraz śmiałość i dobry nastrój. Uczestnicy imprezy  zostali obdarowani dyplomami oraz upominkami.

Nauczycielki języka litewskiego,  I.Jakštienė ir G.Vaitiekėnienė