Listopadowy dzień wróżb w klasie 2d

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W poniedziałek 30 listopada, zgodnie ze starą polską tradycją, uczniowie klasy 2 d obchodzili andrzejki. Zabawy i wróżby przygotowali i przeprowadzili sami uczniowie. W tematykę i nastrój wprowadziły dzieci dekoracje i pogadanka na temat historii obchodów „andrzejek”. Zabawa rozpoczęła się od wróżby „studnia marzeń“, później było lanie wosku, uczniowie też losowali kartoniki z obrazkiem przyszłego zawodu.  Wszyscy mogli odkryć swoją przyszłość ukrytą pod kubkami, a wylosowane kolory przypomniały dzieciom o ważnych przestrogach. Dużo emocji wzbudziła „cukierkowa wróżba”, z której dzieci chciały się dowiedzieć, jaki prezent dostaną od Mikołaja. Andrzejkowym wróżbom towarzyszyła zabawa przy muzyce, uśmiech i radość wszystkich uczestników.