Lietuvių kalbos savaitė – 2022

Lietuvių kalbos Naujienos

Vasario 7-11 dienomis mūsų progimnazijoje vyko tradicinė Lietuvių kalbos savaitė. Buvo  organizuojami renginiai, konkursai, edukacinės išvykos, vedamos proginės pamokos, skirtos dainingajai ir išskirtinei lietuvių kalbai. 

1-4 klasių mokiniai netradicinių pamokų metu prisiminė pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, patys mažiausieji dėliojo Lietuvos žemėlapio dėlionę, trečiokai neakivaizdžiai „aplankė“ Lietuvos miestelius, o ketvirtokai rungėsi tarpusavy, žaisdami grupėmis žaidimą „Pažink Lietuvą“. Antrokai ir trečiokai piešė, dainavo, rašė sveikinimus ir linkėjimus Tėvynei. Didelio aktyvumo sulaukė dailyraščio konkursas „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“. Visi 1-4 klasių mokiniai, dalyvaudami akcijoje„Gražiausios gėlės Tėvynei“, papuošė tulpes Lietuvos trispalvės spalvomis.

5-8 klasių mokiniai buvo kviečiami dalyvauti diktanto rašymo konkursuose (mokyt. J. Blaževič, E. Gerulaitienė, N. Januševičienė, I. Jakštienė L. Noskienė, E. Steiblienė,  G. Vaitiekėnienė). Raštingiausieji mokiniai džiaugėsi aukštais įvertinimais, buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Sveikiname nugalėtojus!

Vasario 9 dieną vyko 5-8 klasių meninio skaitymo konkursas, kuriame rungėsi 14 jaunųjų poezijos mylėtojų (mokyt. E. Stankevičienė ir E. Skeberdienė). Skambėjo gražiausios lietuviškos eilės, prozos ištraukos. Dalyviai, išsiilgę scenos, stebino komisijos narius nuoširdumu, taisyklinga tartimi bei artistiškumu. 

Lietuvių kalbos savaitės metu mokytojų J. Steiblienės ir E. Gerulaitienės 5 kl. mokiniai išbandė save skaitovų amplua, dalyvaudami poezijos popietėje. Įveikę jaudulį ir pademonstravę savo raiškiojo skaitymo gebėjimus, vaikai pasinėrė į savo pasirinkto kūrinio iliustravimą. Iliustracijos nustebino ne tik mokytojas, bet ir pačius vaikus.

Kad nepaklystų gramatikos labirintuose, penktokai buvo paprašyti atlikti kūrybinį darbą, kuriame atsispindėtų jų pasirinkta gramatikos taisyklė. 5a ir 5e kl. mokiniai pasirodė išradingi ir nestokojantys kūrybingumo.

Norėdamos 7 ir 8 klasių mokinius paskatinti skaityti šiuolaikinę lietuvių grožinę literatūrą, lietuvių kalbos mokytojos E.Gerulaitienė ir J.Steiblienė pasiūlė 7c, 7d, 7f ir 8b klasių mokiniams pristatyti paauglių rašytojų ir knygų iliustratorių kūrybą. Mokiniai papasakojo apie R. Šerelytę, A. Karosaitę, V. Palčinskaitę, J. Žilinską, K. Sają, V. Žilinskaitę, D. Opolskaitę, Rebeką Uną, A. Cicėnaitę ir jų kūrinius. 

Iš dailininkų didžiausio populiarumo susilaukė S. Eidrigevičius ir K. Kasparavičius. Buvome supažindinti ir su M. Vaicenavičienės, A. Matuliausko, D. Tarabildienės, R. Kepežinsko, K. Zylės, L. Gutausko kūryba. 

5a klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (mokyt. J. Blaževič). Čia vaikai susipažino su Ievos Naginskaitės paveikslėlių knyga „Ką padarė žirklės“. Ši  knyga yra išskirtinis Lietuvos septintojo dešimtmečio knygos vaikams pavyzdys, priskirtinas knygų vaikams aukso fondui. Įkvėpti I. Naginskaitės ir kitų autorių interaktyvių knygų, vadovaujami dailininkės S. Chlebinskaitės mokiniai sukūrė ir pristatė savo knygeles.

5c, 6f, 7f, 7g, 8e klasių mokiniai proginės pamokos, skirtos Vasario 16-ajai, metu pristatė įžymias Lietuvos asmenybes, kūrusias, garsinusias Lietuvą savo gyvenimo žygiais, kūryba ir darbais. 

Minėdami vieną prasmingiausių Lietuvos švenčių – Nepriklausomybės dieną -pradinių  ir vyresnių klasių mokiniai dovanojo savo Tėvynei trispalves gėles su užrašytais nuoširdžiais, šiltais ir prasmingais linkėjimais. Šiomis dienomis mokyklos koridorius tarsi jungė viena ilga, bylojanti apie meilę mūsų šaliai,  trispalvė žydinčių tulpių vėliava.