Lietuvių kalbos savaitė 2016

Lietuvių kalbos Naujienos

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, mūsų progimnazijoje vyko tradicinė Lietuvių kalbos savaitė. Jos metu pradinių bei pagrindinių klasių mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose, varžėsi lietuvių kalbos olimpiadose, rašė diktantą raštingiausio mokinio konkurse, dalyvavo Nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse "Rašom", tarptautiniame pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse "Skaitau lietuvišką pasaką".  Lietuvių kalbos mokytojos kartu su istorijos, lenkų, rusų kalbos, technologijų, matematikos, dailės mokytojais pakvietė mokinius į integruotas pamokas, o taip pat važiavo į edukacinius užsiėmimus į Lietuvių kalbos muziejų, kiną, Taikomosios dailės muziejų. Nuo vasario 4 iki vasario 11 dienos vyko teminės pamokos, trumpalaikiai projektai, buvo organizuotos mokinių darbų parodos. Lietuvių kalbos savaitę vainikavo renginys "Kelias į laisvę".

Akimirkos iš Lietuvių kalbos savaitės

3a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Lilia Šulska, mokytojomis J. Blaževič ir R. Denkovska integruotoje pamokoje apie Užgavėnes "gąsdino žiemą" bei vaišinosi skaniais blynais.

5d ir 5e klasės su G. Vaitiekėniene ir E. Gerulaitiene lankėsi Taikomosios dailės muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje programoje "Pokylio spindesys".

5 a ir 6 a klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų E. Steiblienės ir E. Gerulaitienės, skaitė pasakas bei deklamavo eilėraščius specialiosios klasės mokiniams.

5- 6 klasių moksleiviai, vadovaujami I. Jakštienės ir G. Vaitiekėnienės,domėjosi savo šeimos istorija. Moksleiviai skaitė tekstus apie šeimą, pasakojo apie savo artimuosius, kūrė giminės medžius, kuriuos vėliau pakabino ant ąžuolo mokyklos koridoriuje.

6a ir 6c klasėse vyko integruota lietuvių kalbos ir technologijų pamoka "Šiaudų sodai"(mokytojai  E. Stankevičienė, I. Mikonis, F. Zaciško).  Joje svečiavosi tautodailininkė M. Čekolis, kuri supažindino šeštokus su senoviniu lietuvių amatu – šiaudinių sodų vėrimo technika.

I. Jakštienės ir G. Vaitiekėnienės  7-8 klasių mokiniai domėjosi Baltijos šalių tautiniais kostiumais, dailės pamokų metu puošė iškirptas popierines lėles tautiniais Baltijos šalių kostiumais. Darbų paroda mokyklos koridoriuje  džiugina mūsų akis.