Lietuvių kalbos savaitė – 2015

Lietuvių kalbos

    Kovo 9 – 13 dienomis mūsų progimnazijoje vyko pradinių ir penktų klasių Lietuvių kalbos savaitė. Šios netradicinio ugdymo savaitės metu lietuvių kalbos mokytojos puoselėjo lietuvių kalbą, organizuodamos įdomias išvykas, vesdamos  progines ir integruotas pamokas, rengdamos įvairius raštingumo ir meninio skaitymo konkursus bei kūrybinių darbų parodas.

     Pirmokėliai  ir priešmokyklinės grupės vaikučiai  buvo pakviesti 2 b klasės mokinių į renginį "Pirštukinių lėlių pasakos". Vaidinimo metu " pirštukinės lėlės" ir "jaunieji aktoriai" sekė svečiams pamokančias lietuvių liaudies pasakas.

     Visi 2–ų  klasių mokiniai dalyvavo integruotose lietuvių kalbos ir lenkų kalbos pamokose "Deklamuoju tau, gimtine", kurių metu skambėjo gražios eilės apie tėvynę, mokiniai virtualiai keliavo po Lietuvą, dainavo lietuvių liaudies dainas bei atliko įvairias užduotis.

     Trečiokai proginės pamokos "Sveikas, pavasari!" metu eilėmis ir dainomis pasitiko saulėtą ir šiltą metų laiką, suko galveles mindami mįsles apie gamtą bei pamėgdžiojo sugrįžtančių paukščių garsus.

    Per pamoką "Šešėlio teatro pasaka"  3c ir 5d klasių mokiniai susipažino su šešėlių teatro menu.

     Ketvirtokai netradicinėje pamokoje "Aš tikrai myliu Lietuvą" pasižymėjo geromis žiniomis apie tėvynę. O dalyvaudami integruotoje lietuvių kalbos ir sveikos gyvensenos ugdymo programoje „Rūkymui – ne!“ žadėjo ateityje rūpintis savo sveikata ir atsispirti žalingiems įpročiams.

    Penktokai integruotų ir proginių pamokų metu gilino savo žinias apie Lietuvos didvyrius, "Dvasios milžinus" ir asmenybes, garsinusias mūsų šalį.

    5a ir 5c klasių mokiniai dalyvavo trumpalaikiame projekte "Lietuvos tradiciniai amatai. Verbų rišimas". Į technologijų pamoką atvyko viešnia – garsi Vilniaus krašto verbų pynėja Agata Granicka. Ji atnešė visą pintinę kruopščiai surinktų žolelių ir mokė vaikus rišti verbas. Penktokėliai džiaugėsi, kad Verbų sekmadienį į bažnyčią iškilmingai neš savo rankomis puoštas šakeles.

   Mokyklos koridoriaus sienas papuošė mokinių kūrybinių darbų parodos:

5a ir 5c klasių mokinių kurtų pasakų ir iliustracijų paroda "Batai"

5 klasių knygų viršelių paroda „Knyga pakeitė pasaulį“

           3b ir 3c klasių iliustracijų paroda "Jūratė ir Kastytis"

4a ir 4b klasių mokinių kurtų darbų paroda "Kūrinys iš vienos raidės"

 

III klasių olimpiada

         I vietaEvelina Chovanska 3b

II vietaRafal Ulecki 3c

  III vieta Edvin Vencius 3b

 

       4 klasių lietuvių kalbos olimpiada

                              I vieta Gabriela Denkovska 4a kl. (61 taškas)

                                           Marek Kobelis 4b kl. (61 taškas)

                             II vieta – Gabriela Viduto 4a kl. (58 taškai)

                                           Patricija Adamovič 4c kl. (58 taškai)

                           III vieta – Silvija Matulevič 4c kl. (57 taškai)

 

    V klasių diktanto konkursas „Atgimimo ir pavasario gaiva“

                  I vieta –  Agnė Skubilovaitė 5c ir Dominyk Zaranko 5b

II vieta –   Karolina Ivaško 5d

III vieta –  Emilija Serebriakova 5a

 

Dailyraščio konkursas

I vietaGabriel Strižen 4a kl.

II vietaGabriela Denkovska 4a kl.

III vietaKamilė Stankevič 4a kl.

 

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS IR DALYVIUS