Lietuvių kalbos dekados renginiai

Naujienos

„Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės,  yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei …” (J. Marcinkevičius).

Lietuvių kalbos dekados siekis – atskleisti lietuvių kalbos grožį, iš istorijos gelmių išnyrančią išmintį, sudominti ir mokyti. Gausybė renginių buvo skirta tiek kalbai, tiek tradicijų pažinimui.

Olimpiadose ir diktanto konkursuose dalyvavo gabiausieji. I vietų laimėtojai vyks į miesto konkursus:
Zoriana Stankevičiūtė (3d, mokyt. A. Šilanskienė ), Viktorija Kliuk (4a, mokyt. A. Vaitkūnienė), Damian Verkovski (5e, mokyt. L. Noskienė), Gabrielė Bazurina (6c, mokyt. L. Mažeikienė), Eva Lisovska (7f, mokyt. J. Blaževič), Karolina Matulevič (8c, mokyt. N. Januševičienė).

Antrų klasių mokiniai (mokyt. Č.Bražinskienė, E. Stankevičienė, E. Sadovska, G. Vilkanecienė, K. Jacevičienė, T. Moisevič, J. Stankevič, J. Staševska) neakivaizdžiai keliavo po gimtinę. Integruotų pamokų ,,Pasivaikščiojimas po spalvingą Lietuvos žemėlapį“ metu antrokėliai kūrė savo Lietuvą.

Trečių bei ketvirtų klasių mokiniai (mokytojos R. Denkovska, A. Šilanskienė, A. Vaitkūnienė, G. Vilkanecienė, A. Autuch, T. Černiavska, H. Marcinkevič, R. Piotrovska, A. Stankevič,  L. Šulska, I. Venckevič) vyko į Vilniaus kamerinį teatrą.  Per pamokas skaityta O. Preusslerio knyga “Plėšikas Hocenplocas” atgijo keistais ir išradingais personažais, nepamirštamu “čik čiku”. O mokyklos koridoriuose apsigyveno pasakų veikėjai: tai piešinių ir dailyraščio paroda ,,Skaitau lietuvišką pasaką“.

Penktokai (mokytojos E. Gerulaitienė, J. Steiblienė, N. Januševičienė) pasinėrė į mįslių raizginį. Viktoriną ,,Mano gimtinė – Lietuva” savo mokiniams parengė mokytoja N. Januševičienė.
6c ir 6d klasių mokiniai (mokyt. E. Stankevičienė) tyrinėjo etnografinę lietuvių aprangą. ,,Tautinio kostiumo spalvų“ projektas atskleidė mokinių kūrybiškumą:  skaidrės, filmukai, pačių pintos apyrankės, sutviskusios tautinėmis spalvomis – kas galėtų išvardyti tai, kas išmokta, patirta ir sukurta?

Baigiamasis dekados renginys – šventinis minėjimas “Lietuva – tai mano žydintis sodas”. Renginio aprašymas ir nuotraukos: http://www.jonopauliausprogimnazija.vilnius.lm.lt/?p=45724