Lenkų kalbos savaitė

Lenkų kalbos Naujienos

Balandžio 13-25 dienomis Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje vyko Lenkų kalbos savaitė. Šiais metais ji buvo skirta lenkų kalbos tarmėms, įskaitant ir Vilnijos krašto dialektą. Mokiniai dalyvavo  įvairiuose susitikimuose, koncertuose, netradiciniuose užsiėmimuose ir konkursuose.

Kaip ir kasmet 8-tų klasių mokiniai vyko į Lenkų kalbos mini olimpiadą, kurioje Gabriela Voinilo (8b) užėmė III vietą, o Natalija Urbanovič (8b) gavo pagyrimo raštą. Sveikiname!

Balandžio 18 dieną 5-6 klasių mokiniai dalyvavo gražbylystės konkurse "Vilniaus legendos". Jo laimėtojais tapo:

 I vieta – Evelina Ragucka (5b klasė, mokyt. A. Griškevičienė)

 II vieta – Inga Zacharevič (5e klasė, mokyt. S. Naruniec)

              Elizabet Miluškievič (5a klasė, mokyt. B. Ustjanovska)

III vieta – Vanesa Jevdokimienko (6d klasė, mokyt. S. Stankevič)

               Konrad Jarmolkovič (6a klasė, mokyt. L. Tomaševič)

Balandžio 19-oji buvo Lenkų kino diena. 5-6 klasių mokiniai su dideliu susidomėjimu žiūrėjo filmą  "Dykumose ir giriose" (rež. G. Hood), tuo tarpu 7-8 klasės buvo pakviestos į režisieriaus J. Komorovskio filmą "Sizifo darbai".[nggaller id=683]

Staigmena mokiniams tapo balandžio 20 dieną į mūsų progimnaziją atvykę svečiai – Vilnijos krašte (ir ne tik) gerai žinomas Vincuk (Dominik Kuzinevič) ir dr. Barbara Dvilevič – Lietuvos edukologijos universiteto Lenkų filologijos ir didaktikos katedros docentė. Ponia Dvilevič perskaitė mokiniams referatą apie Vilnijos krašto tarmę, o pasakotojas Vincuk pateikė puikų šios tarmės pavyzdį.

Tą pačią dieną lenkų kalbos ir šokių mokytoja Božena Ustjanovska kvietė visus norinčius 5-8 klasių mokinius sudalyvauti integruotame užsiėmime ir kartu pašokti lenkų liaudies šokius – polonezą ir obereką.

Ketvirtadienį, balandžio 21 dieną, mūsų progimnazijos mokiniai turėjo tradicija tapusį  susitikimą su atstovais iš poetų grupės „Naujoji Vilniaus Avangarda“.

Balandžio 21 dieną 7-8 klasių mokiniai paruošė staigmeną savo mokytojams – pakvietė juos į pateikčių apie Vilnijos krašto dialektą pristatymą. Jo pažiūrėti atėjo ir žemesnių klasių mokiniai. Šią netradicinę pamoką vainikavo Evelinos Gancevskos ir Agnieškos Lipnevič (8b) atliekama daina "Vilniaus valsas". Merginoms smuiku pritarė Daniel Gancevski (8b).  

Lenkų kalbos savaitė baigėsi spalvingu renginiu "Vilniaus Kaziukas", kurį paruošė mokytojos A. Judycka, B. Ustjanovska, Č. Bražinskienė. Jame pasirodė 5-8 klasių mokiniai iš ansamblių "Nastolatki" bei "Grūdelis". Vaidinime susipynė tokie Lietuvos lenkų kultūros elementai kaip tradicijos, šokiai, dainos, gyvasis Vilnijos krašto dialektas.