Lenkų kalbos savaitė

Lenkija – tai šalis, kuri prasideda širdyje – toks šių metų Lenkų kalbos savaitės šūkis buvo susijęs su 100-osiomis Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metinėmis.

8a ir 6b klasių mokiniai kartu su mokytojais B. Ustjanovska, N. Rusecka, M. Vasilevska, A. Rogėlevič, R. Narunec pakvietė į spektaklį, pastatytą kūrinio ,,Kamienie na szaniec” motyvais. Žiūrovai stebėjo Antrojo pasaulinio karo įvykius, kurie amžiams liko istorijos puslapiuose, bet žmogiškųjų vertybių nepakeitė, jos liko tokios pačios ir XXI amžiuje.

Lapkričio 14 dieną 7-8 klasių mokiniai vyko į Zalavą, Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio gimtinę. Istorijos pamoka, kurią pravedė geografijos mokytoja Katažina Kordecka, perkėlė visus klausytojus į 1867 metus – laiką, kada gimė šis žymus politikas. Mokiniai apsilankė Pavoverės Šv. Kazimiero bažnyčioje, kurioje vyko Pilsudskio krikštas. Apie tai liudija atminimo lentelė: „Sorokpolės bažnyčia. Maršalo Jozefo Pilsudskio – Tautos Vado krikšto vieta. Nuo šios žemės sūnų.”

5-6 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su poetu, publicistu, dėstytoju, knygų autoriumi Juzefu Šostakovskiu, kuris įdomiai kalbėjo apie pasakas, jų vertę ir terapiją.

Lenkų kalbos pamokų metu 5-8 klasių mokiniai nagrinėjo Lenkijos himno turinį, diskutavo apie laisvę, patriotizmą ir šių sąvokų prasmę šiuolaikiniame pasaulyje. Vyko filmų peržiūra, viktorinos.

Lenkų kalbos savaitę vainikavo Vilniaus lenkų teatro studijos (vadovė Lilija Keizik) spektaklis „Powstała, by żyć”. Nuskambėjusios dainos bei eilėraščiai pasiekė žiūrovų širdis, o daugelyje iš jų neabejotinai apsigyveno ilgam.

Organizatoriai