Lenkų kalbos savaitė

Lenkų kalbos Naujienos

Gegužės 8-12 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Lenkų kalbos savaitė, kurios šūkiu tapo E. Stachuros žodžiai "Viskas yra poezija, kiekvienas yra poetas". 5-8 klasių mokiniai turėjo daug galimybių pademonstruoti savo gebėjimus, gimtosios kalbos žinias, sudalyvauti edukacinėse išvykose, poezijos skaitymo renginiuose.

Gegužės 8 dieną penktų klasių mokiniai dalyvavo Raiškiojo skaitymo konkurse. Jo nugalėtoju tapo Bartoš Urbanovič (5d). II-ąją vietą užėmė Jakub Voinilo (5d) ir Beata Baslyk (5a). III-ąją vietą iškovojo Kornelija Kitkovska (5c) ir i Dorota Zenevič (5a).

Tą pačią dieną buvo iškabinta mokinių literatūros ir dailės darbų paroda "Gėlės Mamai". Jautrias citatas iš eilėraščių bei aforizmus mokiniai apipavidalino spalvingais piešiniais.

Gegužės 9 dieną 5-8 klasių mokiniai, kuriantys eiles, dalyvavo kameriniame susitikime, vykusiame mūsų progimnazijoje esančioje trobelėje. Jauni pooetai skaitė savo eiles, ištraukas iš pasakojimų, legendų. Dalyviai buvo apdovanoti knygomis.

Gegužės 10 dieną 5-6 klasių mokiniai kartu su lenkų kalbos mokytojomis S. Narunec, B. Ustjanovska, L. Tomaševič vyko į garsaus Vilnijos krašto poeto Vl. Sirokomlės muziejų Bareikiškėse. Vaikščiodami po sodybą mokiniai grožėjosi nuostabia aplinka. Dvarelyje apžiūrėjo asmeninius poeto daiktus, knygas. Šalia esančiame sode matė paminklą rašytojui atminti, o kieme – akmeninį malūno girnų stalą, ant kurio rašytojas mėgdavo kurti. XIX amžiaus dvasią mokiniams priartino mūsų laikų poetas J. Šostakovski, vilkintis bajoro drabužius. Nuoširdžiai jam už tai dėkojame!

Gegužės 11 dieną Senuosiuose Trakuose vyko VI lenkų kalbos mini olimpiada, kurioje dalyvavo apie 40 aštuntokų iš Vilniaus miesto, Vilniaus, Trakų ir Šalčininkų rajono mokyklų. Sveikiname Kamilą Zujevič (8a) ir Elizą Piotrovską (8c), laimėjusias olimpiadoje III vietą.

Gegužės 11 dieną 7d ir 7e klasių mokiniai vyko į ekskursiją, vedančią A. Mickevičiaus ir kitų žymių poetų pėdomis. Jie apsilankė Konrado celėje, grožėjosi Bazilijonų vienuolyno vartais, Šv. Jonų bažnyčia, pabuvojo Adomo Mickevičiaus muziejuje, o taip pat pamatė namą, kuriame 1935 metais gyveno poetas K. I. Galčinskis. Savo įspūdžiais ekskursijos dalyviai pasidalino su 7-8 klasių mokiniais, paruošę pateiktį apie aplankytas vietas.

Gegužės 12 dieną Lenkų kalbos savaitę vainikavo 7-8 klasių mokinių susitikimas su poetu Aleksandru Sniežko. Svečio mintys nukeliavo į praeitį, ir jis papasakojo savo įspūdžius iš mokyklos laikų. Prisiminė lenkų kalbos mokytoją Heleną Zacharkevič, kuri pastebėjo jo, kaip poeto, talentą. Šios pedagogės asmenybė, o taip pat ir kitų mokytojų dalykininkų portretai liko įamžinti poeto eilėse.

Aleksandro Sniežko pamąstymai apie Dievą, tikėjimą sugulė į rinkinį "Ieškojau Tavęs, Viešpatie". Susitikimo dalyviai, klausydamiesi poeto skaitomų eilių, taip pat pajuto jo meilę gimtajam Vilnijos kraštui.

Kūriniai iš rinkinio "Juoko verta" sukėlė daug šypsenų. Poetas juokavo iš kasdienių dalykų, kurių gyvenime dažnas net nepastebi.

Pertraukose tarp eilių skaitymo mūsų progimnazijos mokiniai atliko keletą dainų, kurių autorius yra Aleksander Sniežko. Esame dėkingi ir džiaugiamės akimirkomis praleistomis kartu su poetu.