Lenkų kalbos olimpiada

Kiekvienos olimpiados ar diktanto tikslas yra žinių ir sugebėjimų gilinimas, tai tikras iššūkis gabiems mokiniams. Šiais metais Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių lenkų kalbos olimpiadoje dalyvavo 23 mokiniai iš 11-os mokyklų, kurių dėstomoji kalba yra lenkų. Iš kiekvienos mokymo įstaigos taip pat atvyko atstovai į X-ąjį "Ortografijos šalyje" konkursą. Diktanto "Juzefas Pilsudskis ir Pikeliškės" tekstą paruošė Barbara Orševska – Lenkijos instituto darbuotoja, literatūrinių projektų koordinatorė, lenkų kalbos vadovėlių pradinėms klasėms autorė. Abu renginiai vyko kovo 29 dieną Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje.

Dėkojame visiems dalyviams, o taip pat mokytojams, paruošusiems mokinius.

Lenkų kalbos olimpiados nugalėtojai

3 klasė

I vieta: Aleksandra Ana Šot (mokyt. Beata Bolondz), Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija

II vieta: Patricija Jakutovič (mokyt. Agata Zykovič), Vilniaus darželis-mokykla "Vilija"

II vieta: Izabelė Suščenkovaitė (mokyt. Danuta Suščenkovienė), Vilniaus Lazdynų mokykla

III vieta: Gabriela Bazurina (mokyt. Teresa Moisevič), Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija

Padėka

Adrian Lauš (mokyt. Helena Klimovič), Vilniaus Liepkalnio pagrindinė mokykla

Mateuš Valiučko (mokyt. Valentina Višniakowa), Vilniaus Pavilnio pagrindinė mokykla

Viktoria Rynkevič (mokyt. Alina Balčiūnienė), Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos mokykla

4 klasė

I vieta: Dominika Štura (mokyt. Irena Kotvicka), Vilniaus S. Konarskio mokykla

II vieta: Tomaš Sidorovič (mokyt. Žaneta Viazinina), Vilniaus Žaliakalnio darželis-mokykla

III vieta: Aneta Zenovič (mokyt. Aleksandra Zacharevič), Vilniaus darželis-mokykla "Vilija"

III vieta: Barbara Lakis (mokyt. Jolanta Dakševič), Vilniaus darželis-mokykla "Šaltinėlis"

Padėka

Dagmara Adriana Gečevska (mokyt. Alina Autuch), Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija

Patricija Salmanovič (mokyt. Renata Jablonska), Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija

Patrycja Makovska (mokyt. Svetlana Krivka), Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos mokykla

X-ojo „Ortografijos šalyje” konkurso rezultatai

I vieta – Damian Haidukevič (mokyt. Elvira Leščevska), Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos mokykla

II vieta – Izabela Orlovska (mokyt. Beata Paškovska), Vilniaus darželis-mokykla "Vilija"

III vieta – Adam Ščiglovski (mokyt. Irena Kogarko), Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazija

Pagyrimo raštas

Agata Maslovska (mokyt. Irena Kotvicka), Vilniaus S. Konarskio mokykla

Šiais metais prizų steigėjais tapo: Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje (žodynai, knygos, filmai), Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija "Macierz Szkolna" (planšetės, žodynai, knygos) , Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija (knygos, saldumynai).

Sveikiname nugalėtojus!

Teresa Kuftina, pradinių klasių mokytoja