LENKŲ KALBOS DEKADA

Sausio 20 – 28 dienomis progimnazijoje vyko Lenkų kalbos dekada.
    Konkurse ,,Mistrz ortografii“ mokiniai varžėsi dėl raštingiausiojo titulo. Vyresniųjų  klasių atstovai patikrinti gimtosios kalbos žinias galėjo dalyvaudami  Lenkų kalbos olimpiadoje.
    Direktorės pavaduotojos Sabina Narunec ir Irena Šostak įdiegė naują tradiciją , kuomet pradinukai mokosi kartu su vyresnių klasių mokiniais. Šiais metais tokių pamokų tema buvo ,, Głośne czytanie dla początkówki“. Vienai pamokai tapę mokytojais,  mokiniai skaitė pradinukams tekstus, kartu atlikinėjo lavinančias užduotis.

Siekiant įvairumo per technologijų pamokas mokiniai kartu su mokytoja I. Mikonis kūrė spalvingus  knygų skirtukus.
     Vykdant projektą ,,Wypowiedzi Jana Pawła II w kaligrafii uczniów” buvo organizuotos lenkų kalbos ir dailės integracinės pamokos. Mokiniai ieškojo Jono Pauliaus II  citatų, o paskui , vadovaujami mokytojos J. Krušinskaitės,  kaligrafiškai užrašė jas.
Šiais ir kitais mokinių kūrybiniais darbais galima grožėtis parodose ,, Jan Paweł II papież dialogu ‘’ ir  ,,Niektórzy lubią poezję”.

Vienas įdomiausių renginių buvo ,,Dzień filmu polskiego”.
Lenkų kalbos dekadą vainikavo poezijos popietė su  ,, Naujosios Vilniaus avangardos” jaunaisiais poetais –  Dariušu Kaplevskiu, Mažena Mackojc, AgnieškaMackojc ir Elžbieta Šostak. Mokiniai klausydamiesi eilių,  atskleidė gimtosios kalbos grožį ir išskirtinumą.

Konkursų laureatai

5 – ų klasių ,,Mistrz dyktanda”

1 vieta –Malgožata Patrycja Minkiel 5B
2 vieta – Eliza Piotrovska 5c