Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas

Naujienos

     Lapkričio 11-oji – viena reikšmingiausių Lenkijos istorijos datų. 1918 metais, po 123 nelaisvės metų, lenkų patriotizmo ir ištvermės dėka,  šalis  atgavo nepriklausomybę. Lenkijos valstybė vėl atsirado Europos žemėlapyje.
     Minint šią išskirtinę datą, mūsų progimnazijoje nuo pat ryto vyravo pakili nuotaika. Ateinančius į darbą mokytojus ir svečius, pasitikdavo 4b klasės mokiniai, prisegdami baltai raudonas juosteles.
     Į mokyklą atvykę istorinės sąjungos "Radoslavo sąjunga“ atstovai iš Varšuvos pakvietė 8b ir 8d klasių mokinius į netradicinę pamoką "Varšuvos sukilimas".


Po dviejų pamokų vyko šventinis renginys. Iškilmes pradėjo šokių būrelio "Grūdelis" šokėjai, sušokę įspūdingą polonezą. Choras "Olalajki" sugraudino susibūrusius  patriotinėmis dainomis ir eilėmis, o 4a klasės mokiniai sušoko nuotaikingą krakoviaką. Literatūrinės-muzikinės kompozicijos metu buvo paminėtos svarbiausios Lenkijos istorijos datos bei įvykiai, siekiantys karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio valdymo laikus. "Radoslavo sąjungos" nariai susigraudinę dėkojo mokiniams už patriotizmo pamoką ir širdis virpinantį reginį. Direktorė Janina Vysocka pareiškė svečiams dėkingumą už atvykimą į mūsų progimnaziją bei dalyvavimą šventėje ir įteikė jiems atminimo dovanėles.
    Tuo metu 7c klasės mokiniai dalyvavo XX bėgimo estafetėje, skirtoje Lenkijos nepriklausomybės dienai. Septintokai įveikė trasą nuo šv. Petro ir Povilo bažnyčios iki Rasų kapinių, kur susitikę su mūsų progimnazijos Mokinių savivaldos būrelio nariais dalyvavo iškilmėse,  padėjo gėles prie J. Pilsudskio ir jo motinos mauzoliejaus.