Lekcje technologii w trybie zdalnym

Naujienos

Dobiegł końca rok szkolny. Z powodu pandemii uczniowie i nauczyciele byli zmuszeni pracować w trybie zdalnym, ale nie stało się to przeszkodą w rozwijaniu twórczości, pomysłowości i fantazji naszych uczniów. Lekcje technologii przybrały nietradycyjną formę. Uczniowie mieli okazję pracować samodzielnie, często angażując do pracy rodziców a także dziadków, przez co ich prace stały się barwne i pełne pozytywnych emocji. Troskliwe ręce rodzica, czułe spojrzenie, rzetelna rada i wspólna praca korzystnie wpływa na rozwój dziecka, dodaje odwagi i wiary we własne siły, a także wzmacnia więzy rodzinne. Twórczość naszych uczniów jest tego dowodem.
Podczas kwarantanny minęło wiele ważnych świąt: Wielkanoc, Dzień Matki, jubileusz naszego Patrona Jana Pawła II. Każdą okazję uczniowie 5-8 klas potrafili uczcić własnoręcznie wykonaną robótką.
Uczniowie 5. klas wykonali poduszeczki-igielniczki techniką haftowania krzyżykiem oraz wieńce wiosenne z kartonów techniką mieszaną.
Uczniowie 6. klas mogą być dumni ze wspaniałych aplikacji i drzewka dekoracyjnego – symbolu rodziny.
Uczniowie 7. klas wykonali tradycyjne wyroby i dekoracje wielkanocne oraz wspaniałe drzewa techniką malowania wełną.
Ósmoklasiści swoją twórczość poświęcili dla Patrona naszego progimnazjum Jana Pawła II, wykonali ramki do zdjęcia z wizerunkiem papieża techniką symegrafii oraz techniką dekorowania.
Kółko „Dekoracje” ucieszyło wspaniałymi bukietami wykonanymi techniką malowania wełną.

Nauczyciele technologii:
Irena Mikonis, Franc Zaciszko i Katarzyna Jankowska