LEKCJA ANGIELSKIEGO W TEATRZE? CZEMU NIE?!

Aktualia

Liczne badania wykazały, że lekcje pozaszkolne są znacznie bardziej skuteczne i przynoszą trwałe efekty. W imię tej zasady nauczycielki języka angielskiego K. Balioniene, N. Rusiecka, I. Taczycka oraz M. Wasilewska zorganizowały nietypową lekcję języka angielskiego w teatrze. Lekcja ta odbyła się w Teatrze Tańca, gdzie uczniowie klas 7a, 7b, 7d, 8b i 8c mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. ‘The Adventures of Tom Sawyer’ (Przygody Tomka Sawyera). Dzięki aktorom z  American Drama Group Europe, uczniowie mogli przenieść się nad rzekę Missisipi do dziewiętnastowiecznych Stanów Zjednoczonych i przypomnieć sobie przygody niesfornego Tomka i jego przyjaciół. Była to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. W trakcie oglądania nasi uczniowie mieli do czynienia z oryginalną wymową w języku angielskim, dzięki czemu rozwijali umiejętność zrozumienia wypowiedzi w języku obcym. Wyjście do teatru było swoistym punktem kulminacyjnym całego cyklu lekcji o Tomku, w czasie którego uczniowie czytali adaptację powieści, wzbogacali słownictwo oraz rozwijali kompetencje językowe omawiając grę aktorów, dekoracje i wizję reżyserską.