Lankomės Kaune

Nuskambėjus paskutiniam šių mokslo metų skambučiui, 5b, 5e, 5d ir 6b klasių mokiniai išvyko į Kauną. Kelionės tikslas buvo susipažinti su antrojo pagal dydį Lietuvos miesto istorija, architektūra, apsilankyti gražiausiose vietose. Pakeliui į Kauną ekskursijos dalyviai užsuko į Kelių muziejų Vievyje. Labiausiai mokinius sužavėjo eksponatai, atspindintys Lietuvos kelių istoriją nuo XIX a. iki mūsų dienų.

Visą kelią mokinius kalbino ekskursijos gidė ponia Marytė. Pasakodama sakmes ir  padavimus, ji supažindino vaikus su svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais.

Atvykę į Kauną jaunieji keliautojai pasivaikščiojo po senamiestį, apsilankė Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Buvo labai įdomu apžiūrėti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios vaistinės ekspozicijas – receptūrinį kambarį, koktoriją, vaistingųjų medžiagų atsargų kambarį, laboratoriją ir rūsį. Daug įspūdžių paliko eksponuojami medikų ir farmacininkų asmeniniai daiktai, ligoninių ir vaistinių  įrengimai ir baldai bei medicinos prietaisai.

T. Ivanausko zoologijos muziejuje mokiniai praturtino savo žinias apie gyvūnų pasaulį, sužinojo, kuo galėtų prisidėti saugodami natūralią laukinę gamtą.

Velnių muziejuje penktokai ir šeštokai buvo nustebinti gausia šio sukto tautosakos veikėjo eksponatų kolekcija, pradėta rinkti dailininko A. Žmuidzinavičiaus.

Kauno zoologijos sode mokiniai stebėjo patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus, unikalius ne tik Lietuvos krašto, bet ir egzotinius gyvūnus.

Kelias namo neprailgo, nes vaikai aktyviai dalinosi įspūdžiais, apžiūrinėjo savo padarytas nuotraukas. Niekas nenorėjo skirstytis, juk dabar su draugais pasimatys tik rugsėjo mėnesį!