Laisvės gynėjų dienai…

Naujienos Šventės

Kaip kuriame ateitį? Saugią, laisvą ir kupiną saulėtų lūkesčių? Praeitimi, kurioje nugalėta baimė, pasipriešinta smurtui ir paaukota brangiausia. Mačiusieji sausio 13-osios įvykius nepamirš tankų riedėjimo gausmo, degančių laužų ir tvirtų žvilgsnių. Nemačiusieji prie praeities gali priartėti žvakės liepsna ir pagarba.

Kupinos pagarbos ir padėkos žuvusiems bei gynusiems Lietuvos laisvę prieš 30 metų… Tokios buvo netradicinės lietuvių kalbos pamokos, skirtos Laisvės gynėjų dienai. 

Pradinių klasių mokiniai (mokytoja Ana Vaitkūnienė) kūrė Sausio 13-ajai skirtus piešinius. Mokytoja N. Januševičienė savo mokiniams pasiūlė ne vieną kūrybinę užduotį. Darydami interviu su tos dienos liudininkais mokiniai išgirdo ne knyginę, o artimųjų patirtį. Penktokas Karolis Salmanovič interviu ne tik užrašė, bet ir įrašė. Praeities įvykius nušvietė ir dokumentinių filmų peržiūra bei aptarimas, atviruko kūrimas.

Mokytojos L. Noskienės 7a, 7f ir 8e klasių mokiniai kūrė miniatiūrą „Laisvės pojūtis“, o šeštokai svarstė, ką reiškia būti laisvam.

Mokytojos E. Stankevičienės penktokai puošė Lietuvos vėliavą neužmirštuolėmis, o  7c ir 7d klasių mokiniai pasinėrė į spalvų pasaulį: pieštukais, akvarele bei 3d technologijomis iliustravo  garsių žmonių citatas apie laisvę.  

Kaip supranta žodį „laisvė“, samprotavo ir mokytojos J. Steiblienės septintokai ir aštuntokai. 

Laisvės pamokos niekada nesibaigia…