Laisvė yra dovana

Naujienos

Sausio 13-oji – diena, kuri Lietuvos gyventojams tapo tautos vienybės simboliu. Lenkų poetas K. I. Gałczyński rašė, jog ,,pučiant istorijos vėjui, žmonėms kaip ir paukščiams užauga sparnai”. Tokie sparnai iškėlė virš kasdienybės ir buities daug asmenų, kurių dėka mes šiandien galime džiaugtis laisve. Mūsų pareiga yra ją išsaugoti. To moko ir 1991 metų didvyriai, ir jaunimas iš organizacijos ,,Szare szeregi”. 

Perskaitę Aleksandro Kamińskio apysaką ,,Akmenys apkasams” (,,Kamienie na szaniec”), lenkų kalbos pamokose mokiniai nagrinėjo žodžio patriotizmas reikšmę ir prasmę, kartu su veikėjais mokėsi garsiai ištarti ,,esu prieš…” karą, apribojimus, vergiją. Ruošdamiesi Sausio 13-osios minėjimui visų klasių mokiniai, panaudodami įvairias technikas bei priemones, kūrė plakatus, eilėraščius, simbolius.

5b ir 6d klasės, vadovaujamos informatikos mokytojos Jolantos Griškevičės, pritaikė žinias, įgytas informacinių technologijų pamokų metu. Darbai ,,Ačiū už laisvę” (5 klasės) ir ,,Laisvė yra dovana” (6-8 klasės) dedikuojami tiems, kurie šaltą sausio dieną apgynė mūsų Tėvynės laisvę.