Kurmio vasarėlė

Naujienos

Ar žinojote, kad čekų menininkui Zdenekui Mileriui užkliuvus už kurmiarausio gimė garsusis animacinio filmuko ir knygelių vaikams veikėjas – kurmiukas? Dažniausiai išgirdę apie šį gyvūnėlį pagalvojame apie jo daromą žalą daržui, tačiau daugelio vaikų mylimas herojus yra visai kitoks. Jis labai draugiškas, besirūpinantis gamta, dievinantis gėles.

Kurmiuko nuotykius iš arti galėjo stebėti ir mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Į vaidinimą "Kurmio vasarėlė" juos pakvietė 4c klasės mokiniai (mokyt. T.Moisevič, A.Judycka, Č.Bražinskienė, E.Stankevičienė, B.Ustjanovska) ir choras "Olalajki"(mokyt. A.Judycka). Aidint nuotaikingoms choro dainoms scenoje sužydėjo spalvingos gėlės, čireno grįžę į gimtinę paukšteliai, dūzgė darbščiosios bitelės. Kaip ir būdinga pasakoms, atsirado ir neigiami veikėjai – plaukuoti vikšrai, kurie grauždami neužmirštuolių, rožių, medetkų ir našlaičių žiedlapius naikino gėles. Darbštusis kurmis, padedamas paukščių ir bitelių, uždarė vikšrus tamsiame rūsyje, kur jie virto gražiais drugeliais.

Nuoširdžiai vaidinę ir šokę aktoriai bei gaususis choras, profesionaliai dainavęs linksmas ir nuotaikingas dainas, sulaukė garsių ovacijų.

Įdėmūs žiūrovai suprato pagrindinę vaidinimo mintį – pavasaris čia pat, tad metas pasirūpinti bundančia gamta ir tvarka aplink namus, parkuose ir miškuose.

Organizatorių vardu norime nuoširdžiai padėkoti Tėveliams už spalvingus ir gražius kostiumus!