Krecik i lato

Aktualia

Czy wiedzieliście, że słynny czeski reżyser filmów animowanych Zdenek Miler pewnego razu idąc w kierunku polany potknął się o kopiec kreta i w tym momenie przyszła mu do głowy myśl, że właśnie to małe czarne zwierzątko zostanie głównym bohaterem ulubionych przez dzieci kreskówek. Bohater książeczek dla dzieci oraz serialu wcale nie przypomina nam prawdziwego kreta, którego kojarzymy z wyrządzanymi szkodami roślinom ogrodowym. Jest to śliczny i koleżeński krecik, który dba o przyrodę i lubi kwiaty.

Przygody małego bohatera oglądać z bliska mieli okazję i nasi uczniowie klas początkowych. Otóż chór "Olalajki" (naucz. A. Judycka) oraz uczniowie klasy 4c (naucz. T. Mojsewicz, Č. Bražinskienė, A. Judycka, B. Ustjanowska, E. Stankevičienė) przygotowali piękną inscenizację bajki "Krecik i lato". Rozbrzmiewając nastrojowym piosenkom w wykonaniu chóru na scenie "rozkwitły" kolorowe kwiaty, "zaświergotały" ptaszęta, "zabrzęczały" pracowite pszczółki. Jak i w każdej bajce znaleźli się na scenie i psotniki, tym razem były to niedobre gąsienice, które niszczyły kwiaty. Krecikowi z pomocą przyjaciół udało się zamknąć gąsiennice do piwnicy, gdzie te przemieniły się w piękne, kolorowe motyle.

Szczera gra i tańce aktorów oraz nastrojowe piosenki na wiosnę w wykonaniu choru były obdarzone gorącymi oklaskami widzów.

Mamy nadzieję, że audytorium zgadnęło myśl przewodnią bajki, iż wiosna jest tuż, tuż, a parki i lasy czekają na nasze ręce, t.j. na wiosenne porządki.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować Rodzicom za tak kolorowe i piękne stroje!