KRASNALE W GALERII SZTUKI

Aktualia

18 października odwiedziliśmy Krajową Galerię Sztuki. Na samym początku naszego spotkania oglądaliśmy i dyskutowaliśmy na temat wystawy pt. "Vilnius. Topophilia". Są tą prace różnych artystów: mieszkańców i gości Wilna XIX – XX w. Zwracaliśmy uwagę, jak zmieniało się miasto na przeciągu wieków, rozpoznawaliśmy znajome miejsca (wieżę Gedymina, Katedrę, kościół Piotra i Pawła, rzekę Wilię i in.).

Kolejnym punktem naszego spotkania były warsztaty plastyczne związane z naszym postrzeganiem i wyobrażaniem miasta.

Po wyjściu z Galerii mieliśmy okazję sami obserwować panoramę miasta. Pogoda bardzo dopisała, więc nasze miasto ukazało się w pięknych kolorach złotej jesieni.

Czas upłynął nam bardzo szybko i wcale nie czuliśmy zmęczenia… dopóki nie wróciliśmy do domu.