KRASNALE I SŁONECZNIKI

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W okresie od października do maja w klasie zerowej "Krasnale" odbywają się zajęcia z cyklu "Ze sztuką na ty". Dzieci miały możliwość poznać postać między innymi Vincenta van Gogha, wysłuchać ciekawostek dotyczących życia i twórczości danego artysty, oglądać najciekawsze i najbardziej znane dzieła, a następnie uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

Przy omawianiu najbardziej znanego dzieła malarza pt. „Słoneczniki” mali artyści opisywali kolory, wygląd, porównywali słoneczniki z od razu ze słonecznikami na zdjęciach albo widzianych w ogródkach, kwiaciarniach na żywo. Dzieci zauważyły, że jedna barwa może mieć wiele odcieni!

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, do czego służy sztaluga, paleta, jak się miesza barwy. Dzieci nie mogły się doczekać, by wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć i namalować własne „Słoneczniki“. Powstały bardzo interesujące, indywidualne prace.

Pięknym doświadczeniem był udział w niezwykłej, ponieważ interaktywnej wystawie dzieł wybitnego holenderskiego malarza "Van Gogh. Life in Art" w CH "Panorama".

Multimedialna wystawa była niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarstwa z nieznanej dotąd perspektywy – niespotykanej w tradycyjnych muzeach. Wykorzystanie technologii platformy multimedialnej pozwoliło oglądać dzieła Van Gogha na każdej galeryjnej powierzchni: ścianach, kolumnach, suficie czy podłodze. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły zmieniające się obrazy i słuchały muzyki. Najwięcej wrażeń dostarczyła im multimedialna podłoga z obrazów twórcy.

Wycieczka wzbudziła w dzieciach dużo emocji, pozostawiła wiele miłych i interesujących wrażeń.

Barbara Swirbutowicz