Konkursas ,,Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“

Konkursai Konkursy Naujienos

        Nuo 2021 lapkričio mėn. iki gruodžio 15 d. vyko konkursas ,,Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“, kurį organizavo Lituanistų sambūris kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija. Konkurso tikslas buvo tirti savo gyvenamosios aplinkos kraštovaizdį, skatinti kalbinę kultūrinę raišką. Šiam konkursui buvo pateikta dvidešimt 3-4 kl. darbelių tema ,,Vietovardžių kilmė“. Mokiniai rinko medžiagą  ir aprašė savo vietovės – miesto, kaimo, gatvių, ežerų, upių – pavadinimų kilmę. Darbui vadovavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė A. Nastajienė. Malonu, kad 2022 m. vasarį pradinukų darbeliai buvo įvertinti dovanėlėmis: naujausiais šių metų leidinėliais bei padėka.