Konkurs twórczości literackiej

Aktualia Osiągnięcia

Świat książek pełen przygód, fantazji, wyobraźni i niespodzianek. On wciąga nas i czaruje od dzieciństwa. Dzieci mają ulubione książki, autorów, twórców. Cudownie jest, że uczniowskie talenty twórcze mogą się odzwierciedlać w różnych konkursach.

9 grudnia w progimnazjum Sofii Kowalewskiej odbył się konkurs twórczości literackiej języka litewskiego "Kokį pažįstu rašytojo Vytauto Račicko kūrinių pasaulį" dla uczniów klas 5-6 szkół mniejszości narodowych miasta Wilna. W konkursie udział wzięły uczennice 6b klasy naszego progimnazjum: Elżbieta Antonenko, Marija Bogdanowicz, Kamilė Jakubėnaitė, Kotryna Kowalewska, Ewa Emilija Sienkiewicz. Uczennice przedstawiły dwie wesołe historyjki z utworu Vytauto Račicko "Šokoladas iki pirmadienio" (nauczycielka Neringa Januševičienė). Wspaniale, że występ podobał się nie tylko gościowi honorowemu konkursu – Vytautui Račickui, ale także widzom i dobrze oceniony przez komisję. Nasze szóstoklasistki zajęły 2 miejsce i zostały nagrodzone dyplomami oraz książkami z autografem pisarza.

Takie konkursy dają nie tylko wiele satysfakcji, emocji, ale również motywują do czytania i twórczego spojrzenia na piękny świat książek.

Nauczycielka języka litewskiego Neringa Januševičienė