Konkurs recytatorski z języka litewskiego

Aktualia

17 grudnia w naszym progimnazjum odbył się tradycyjny konkurs recytatorski uczniów klas 5-8. Uczestniczyło w nim wielu miłośników poezji. Komisja miała przed sobą trudny wybór polegający na wytypowaniu zwycięzców, a nimi zostali:

I miejsce – Ewa Lisowska kl. 6f (nauczycielka J. Blaževič);

II miejsce – Dariusz Filipowicz kl. 7d (nauczycielka A. Šilanskienė);

III miejsce – Dominika Baniewicz kl. 6c (nauczycielka I. Jakštienė); Łukasz Dobrowolski kl. 6b (nauczycielka I. Jakštienė).

Zwycięzcą konkursu była także kompozycja sceniczna „Kim jestem bez ciebie", którą przedstawiły uczennice klasy 8b: Elżbieta Antonienko, Maria Bogdanowicz, Kamila Jakubėnaitė (nauczycielka N. Januševičienė). Konkurs dobiegł końca i na zwycięzców czeka kolejny etap. Wyraziste i dominujące słowo niech zabrzmi i zachwyci serca czytelników, nauczycieli i wszystkich słuchaczy. Życzymy dla nich dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu