Konkurs recytatorski w języku litewskim klas 5-8

W styczniu w naszym progimnazjum odbył się Konkurs recytatorski uczniów klas 5-8 w języku litewskim. Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało, więc konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczyli uczniowie klas 5-6, a dziewięcioro najlepszych trafiło do II etapu. Zwycięzcami konkursu wśród uczniów klas 5-8 zostali:

I miejsce – Aneta Zenowicz, uczennica klasy 7f (naucz. Neringa Januševičienė);

II miejsce – Patrycja Korenikowa, uczennica klasy 6d (naucz. Evelina Skeberdienė);

III miejsce – Mateusz Ustjanowski, klasa 5e (naucz. Jolanta Blažewicz), Kaja Patrycja Senczenko, klasa 6c (naucz. Erika Gerulaitienė) i Ieva Suchadolska, klasa 6d (naucz. Elžbieta Stankevičienė).

Uczniowie klasy 6e pod kierownictwem pań języka litewskiego Ilony Jakštienė i Gabrieli Vaitiekėnienė wystąpili z kompozycją artystyczną ,,Miklaus liežuvio mūšis".

Gratulujemy zwycięzcom, a Anecie i Patrycji oraz uczestnikom kompozycji życzymy powodzenia w etapie miastowym, który się odbędzie 30 stycznia.