Konkurs „Drzewo w moim środowisku”

Aktualia

Wiosna, to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Czy jesteśmy dostatecznie wrażliwi na piękno przyrody? Czy dbamy o otaczające nas środowisko? Pamiętajmy, że każde drzewko, rosnące w naszym podwórku jest niezwykłe.

Klasy początkowe 3c, 4a, 4b, 4c pod kierunkiem nauczycielek języka litewskiego, Neringi Januševičienė i Renaty Denkowskiej, wzięły udział w wystawie prac twórczych „Drzewo w naszym środowisku”. Na pierwszym etapie uczniowie stosując różne techniki plastyczne rysowali drzewka, układali czterowiersz lub tworzyli makiety drzewek. W konkursie wzięło udział ponad 10 szkół m. Wilna, jak też nadesłano ponad 100 prac. Prace uczniowskie były eksponowane w Wileńskiej Szkole w Naujininkai. Szczególnie powiodło się uczniowi klasy 4b, Karolowi Zinkiewiczowi, którego praca zdobyła III miejsce ( nauczycielka Neringa Januševičienė).

Na drugim etapie projektu prace uczniowskie będą eksponowane w naszym progimnazjum. Swoistym uzupełnieniem wystawy jest informacja zgromadzona przez uczniów klas 4. o drzewach i lasach Litwy. Każdy z nas może podziwiać piękne prace uczniów klas początkowych, ich bogatą wyobraźnię a także miłość do ojczystej przyrody.

Nauczycielka języka litewskiego, Neringa  Januševičienė

                                           Renata Denkowska