Konkurs „W krainie ortografii 2014”

Aktualia Klasy początkowe

       26 marca w Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie odbył się miejski tradycyjny już siódmy konkurs „W krainie ortografii”
       Tego roku w konkursie wzięło udział 23 uczestników klas 4-ych z 12 polskich szkół. Uczniowie zmagali się o tytuł  „Mistrza Dyktanda”, „Wicemistrza Dyktanda” oraz „Mistrza Kaligrafii”. Uczestnicy mówili, że tekst był nietrudny, jednak napisanie z pozoru łatwego tekstu czasem dla niejednego ucznia staje się prawdziwą zagadką. W tym roku uczniowie dowiedzieli się ,,Dlaczego bocian ma czarny ogon”– tak właśnie brzmiało dyktando konkursowe.


        Podsumowanie wyników jak również ogłoszenie zwycięzców poprzedził program artystyczny, z którym wystąpili uczniowie naszego progimnazjum pod kierownictwem Teresy Mojsewicz i Aliny Judyckiej. Mali artyści teatrzyku „Wiercipięty” zaprezentowali uczestnikom konkursu bajkę „Jak krawiec Niteczka został królem”
       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Macierz Szkolną oraz dyplomy uznania.
                Wyniki konkursu
            Mistrz DyktandaBeata Macutkiewicz ze szkoły-przedszkola „Zródełko” (naucz. Łucja Mikulska)

            Wicemistrzowie:

   1. Emilia Romanowska ze Szkoły-Przedszkola „Wilia"(naucz.Elwira Markiewicz)
   2. Agnė Skubilovaitė z Progimnazjum im. Jana Pawła II (naucz. Teresa Mojsiewicz)
   3. Ewelina Sałatyńska ze Szkoły Średniej im. Wł. Syrokomli (naucz. Beata Bołondź)

           Mistrz Kaligrafii Ewelina Motuz ze Szkoły Średniej im. Wł. Syrokomli (naucz. Beata Bołondź)

  Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom dyktanda, przed którymi język polski nie miał tajemnic.

  Nauczycielka klas początkowych Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie  Teresa Kuftina