KONCERT KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

Aktualia

2 marca uczniowie klasy 2c, którzy należą do kółka „Wiercipięty” i do kółka tańca ludowego, zadedykowali koncert dla Babć i Dziadków. Imprezę rozpoczęli wierszowanym powitaniem, piosenką i mistrzowską grą na fletach. Wszystkich zauroczyła polka. W koncercie wzięli też udział przedstawiciele innych klas. Uczniowie klasy 3b, którzy należą do zespołu „Olalajki”, przygotowali montaż poetycko-muzyczny. Dziewczynki z klas 4 zatańczyły tańce współczesne, uczennice zaś klas 5 – 7 misternie przedstawiły litewski taniec ludowy „Kepurinė“. Wreszcie „Tańcem bajkowym” rozpoczęło się przedstawienie „Kto powiedział „Miau?”. Piękne stroje, zaangażowanie, szczera gra aktorów, którzy śpiewając, tańcząc i rozrabiając szukali tego kogoś, kto powiedział „Miau”, przykuwały uwagę wypełnionej po brzegi sali. Po koncercie na gości czekała herbatka i słodycze.

Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli uszyć piękne stroje dla dzieci.