Kolędy po angielsku

Aktualia

Kolędy to nie tylko cecha charakterystyczna polskiego Bożego Narodzenia. Co prawda, śpiewanie kolęd w gronie rodzinnym przy stole jest mało spotykane poza Polską. Natomiast dość częsta jest tradycja kolędników – wędrujących, kolędujących i zbierających datki na szczytne cele. W Anglii śpiewanie kolęd na ulicach jest bardzo powszechne i dlatego przez cały grudzień można napotkać grupy kolędników w różnym wieku w najrozmaitszych miejscach wszystkich miast. Uczniowie naszej szkoły już od lat podtrzymują tradycję kolędowania w języku angielskim. W ostatnich dniach grudnia chór łączący entuzjastów z klas 6-8 wprowadza społeczność szkoły w świąteczny nastrój. W tym roku szkolnym w dniach 20 i 21 grudnia wszyscy chętni mogli posłuchać zarówno takich słynnych utworów jak „Jingle Bells”, „Drummer Boy” czy „Last Christmas”, jak również mniej znanych piosenek – „Deck the Halls” lub „Ding Dong Merrily on High”.