Kiermasz Kaziukowy

Aktualia

Jak wiadomo, co roku na początku marca na Litwie odbywa się Kiermasz Kaziukowy, więc uczniowie klasy 1b i 1c mieli lekcje języka litewskiego w nietradycyjnym środowisku – w szkolnym muzeum. Podczas pierwszej wizyty pierwszoklasiści poczuli się jak na prawdziwym bazarze. Pełne ciekawości spojrzenia były skierowane na różne drewniane przedmioty, kosze wiklinowe, palmy, gliniane dzbanki i garnki. Nauczycielki języka litewskiego E. Skeberdienė i G. Vilkanecienė zachęcały pierwszaków do zrozumienia, że wyroby ręcznie robione mają wielką wartość, ponieważ ich wykonanie potrzebuje nie tylko dużo czasu, ale także i wysiłku. Razem omówiliśmy różnorodność potraw, mięsa i produktów serowych. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że najlepsze kaziukowe smakołyki dla dzieci – obwarzanki. Więc tego dnia nimi częstowaliśmy się!