Ketvirtų klasių projektas „Nuo grūdelio iki kepalo“

Naujienos Netradicinis ugdymas Projektai

Spalio mėnesį 4b ir 4d klasės pradėjo vykdyti projektą apie duoną – „Nuo grūdelio iki kepalo“. Jo tikslas buvo supažindinti mokinius su duonos atsiradimo keliu bei profesijomis, susijusiomis su kepinių produkcija.

Projekto metu ketvirtokai buvo nuvykę į Anykščius. Ten apsilankė Arklio muziejuje, pamatė antrą pagal dydį riedulį Lietuvoje – Puntuką, išbandė vasaros rogučių trasą. Svarbiausia išvykos dalimi buvo duonos su raugu kepimas.

Lapkričio mėnesį mokiniai minėjo Duonos dieną. Pažiūrėję pateiktį, turėjo galimybę palyginti šių dienų ir praėjusio amžiaus duonos kepimo kelią, bandė atpažinti javus bei profesijas žmonių, dalyvaujančių duonos atsiradimo procese.

4b klasės mokiniai savarankiškai kūrė plakatus apie duoną. Į progimnaziją atvykusi mama, vienos iš kepyklų darbuotoja, ne tik pasakojo apie savo darbą, bet ir pavaišino kvapnia duonele. Mokiniai pamokoje vaidino, dainavo ir net sušoko liaudies šokį.

Auklėtojos pakvietė savo mokinius į viktoriną, kurioje ketvirtokai turėjo atlikti nemažai užduočių – minė mįsles, sudarinėjo sakinius, skaitė ir aiškino patarles.

Po viktorinos visi pasivaišino duonele su medumi, uogiene, sviestu. Čia ypatingai pasistengė tėveliai, kurie iškepė ir atnešė daug įvairių kepinių. Mokiniai iki šiol mielai prisimena šviežios duonos skonį ir kvapą.