Keliaujame po Vilniaus rajoną

Gruodžio 13 dieną 4 b klasės mokiniai su auklėtoja Irena Venckevič ir tėveliais viešėjo Maišiagalos amatų centre, įsikūrusiame buvusiame Houvaltų dvare, kur liaudies amatų dirbtuvėse dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Jo metu ketvirtokai susipažino su vienu iš seniausių amatų – keramika, su keramikai naudojamais darbo įrankiais, patys minkė molį, formavo jį ir nulipdė po dubenėlį bei molinį žaisliuką. Užsiėmimą vedusi amatininkė Lucija Zdanovič papasakojo mokiniams keramikos atsiradimo istoriją, paaiškino, kas tai yra molis ir kaip jis paruošiamas minkymui.

Po užsiėmimo muziejaus vedėja Juzefa Markevič kartu su mokiniais prisiminė Kalėdų tradicijas, giedojo Kalėdų giesmes, pasidalijo kalėdaičiais bei kalėdiniais linkėjimais. Prie arbatos puodelio mokiniai pabendravo su LRT radijo vedėju. Pasistiprinę išvyko į Maišiagalos kunigo prelato Juzefo Obrembskio muziejų, kuris įsikūręs kunigo prelato Juzefo Obrembskio klebonijos namuose. Čia ketvirtokai susipažino su šio Vilniaus krašto patriarcho gyvenimu.

Išvyka suteikė mokiniams begalę įspūdžių ir naujų žinių.