Kalėdų senelio ambasadoje

Ateina laikas, kuomet kiekvienas vaikas sprendžia labai svarbų klausimą – tikėti ar netikėti Kalėdų seneliu? Ar tas taikus vyrukas su balta barzda ir raudonu apsiaustu tik pasakų personažas, ar vis dėlto tikrai egzistuojantis seneliukas, sukuriantis stebuklą po Kalėdų egle? Norėdami išsiaiškinti tiesą 6d, 6f ir 6e mokiniai su savo auklėtojomis (E. Stankevičiene, L. Kurdeko, A. Kovalevska) nuvyko į Lenkijos Kentšyno miestą. Kaip ir Kalėdų senelio, taip ir šeštokų kelionė buvo ilga ir kupina nuotykių. Pakeliui ekskursijos dalyviai stabtelėjo Suvalkuose ir apsilankė garsiosios lenkų rašytojos M. Konopnickos namuose- muziejuje. Išklausę įdomų gidės pasakojimą apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą, apžiūrėję senovines ekspozijcijas vaikai buvo padalinti į dvi grupes ir dalyvavo viktorinoje. Taisyklingai atsakę į visus klausimus, stropiai atlikę užduotis nugalėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Iš Suvalkų keliauninkai patraukė į vadinamą šventąją Varmijos salą – Šv. Lipką.  Čia šeštokai, išklausę stebuklingosios šios vietos atsiradimo istorijos, žavėjosi bažnyčios vargonais, garsiomis šventųjų figūrėlėmis, kurios, instrumentui suskambėju, mandagiai lingavo galvomis, skambino auksiniais varpeliais.

Visai šalia Šventaliepės stūksančioje Rešliaus pilyje ekskursijos dalyviai susimąstę klausėsi liūdnų, dažnai nekaltų viduramžių kalinių gyvenimo istorijų. Užlipę į bokštą mokiniai grožėjosi Rešliaus miestelio siauromis gatvelėmis, dailiu senamiesčiu bei supančia šią gyvenvietę gamta.

Neapsakomas džiaugsmas lydėjo šeštokus pakeliui į Doroškų stiklo fabriką, kuriame įsikūrusi Kalėdų senelio ambasada. Atvykusius į vietą mokinius pasitiko nuotaikingas elfas.  Kalėdų senelio pagalbininkas pakvietė vaikus į žaismingą, spalvotą ir žibantį kalėdinių dekoracijų ir žaisliukų muziejų. Mokiniai pasijuto lyg žiemos pasakoje,  nes buvo apsupti  originalių ir spalvingų dekoracijų, tarp kurių atpažino Sniego karalienę, Kalėdų elnią, įspūdingai papuoštą Pelenės karietą, ,,saldų“ raganos namelį, kurį  prisimena iš pasakos apie Gretutę ir Jonuką. Nusileidę į stiklo dirbtuves, kone sulaikę kvėpavimą, mokiniai stebėjo kaip fabriko darbininkas išpučia iš stiklinio vamzdelio įvairiausių formų žaisliukus. Vėliau kiekvienas susipažino su eglučių žaisliukų  puošimo menu. Vaikai spalvino juos įvairiaspalviais dažais, barstė blizgučius, su specialiu įrankiu paišė įvairias figūrėles. Pagaliau atvyko ir Kalėdų senelis, kuris pavaišino vaikus ledinukais ir pažadėjo atvykti pas juos Kūčių vakarą su dovanomis.

Žinoma, smalsučiai taip ir neatsakė į klausimą, ar verta tikėti Kalėdų seneliu, bet visi išvyko su vienareikšmišku įsitikinimu, jog stebuklais tikėti verta.