KALĖDINĖ POPIETĖ LENKIJOS RESPUBLIKOS AMBASADOJE

Naujienos

      Šv.  Mikalojaus dienos proga 7b, 7c, 7d ir 6b klasių mokiniai su lenkų kalbos mokytojais S. Narunec ir S. Stankevič nuvyko į Lenkijos Respublikos ambasadą Vilniuje. Vaikai susitiko su poetu Michalu Rusinek, buvusiu  Wislavos Šymborskos sekretoriumi,  ir iliustratore Joana Rusinek. Renginyje dalyvavo ir Lenkijos ambasadorius  Lietuvoje Jaroslav Čubinski, kuris noriai bendravo su jaunimu, atsakinėjo į įvairiausius klausimus.
      Sėdėdami prie kalėdinės eglutės,  susirinkusieji  turėjo retą galimybę pasiklausyti Michalo Rusinek  eilių, sužinoti daug įdomių faktų iš vaikystės ir mokyklinių laikų. Mokiniai domėjosi, kur jis semiasi įkvėpimo, kurdamas poezijos kūrinius. 
Meninio skaitymo konkurse ,,Šventiniai eilėraščiai“ dalyvavo  14  Vilnijos krašto lenkų mokyklų skaitovai. Mūsų progimnazijos  atstovai  Natalia Urbanovič (6b), Lukaš Bogdanovič (7d) ir Lešek Romanovski (7c) buvo apdovanoti M. Rusinek poezijos rinkiniais, kuriuos iliustravo jo sesuo Joana Rusinek.
       Poezijos popietę vainikavo bendros nuotraukos su  knygų ,,Wierszyki domowe“ ir ,,Wierszyki rodzinne“ kūrėjais ir gerbiamo ambasadoriaus vaišės.