Jubiliejiniai poeto Vytauto Mačernio metai

Naujienos

„Mes nežinome kam, bet gyventi,

Kurt ir juoktis pasauly – puiku“

V. Mačernis „Rudens sonetai 13“

2021 m. birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis, todėl šie metai LR Seimo paskelbti ir Vytauto Mačernio metais. Su šio poeto biografija ir kūryba susipažįsta septintokai.  V. Mačernio eilėraščiai filosofiniai, intelektualūs, juose svarstomi žmogaus ir gyvenimo prasmės klausimai, taigi kiekvienas mokinys gali pabandyti savaip suprasti poeto mintis ir pamąstyti, ką jis pats galvoja apie žmogų ir  pasaulį. Šiais metais 7d klasės mokiniai mokytojų Neringos Januševičienės ir Erikos Gerulaitienės buvo pakviesti dalyvauti projekte „Pasauli, man gražus esi“. Septintokai ne tik skaitė, aptarė V. Mačernio sonetus, mokėsi atmintinai, deklamavo literatūrinėje popietėje, bet   labiausiai patikusius posmelius  iliustravo. Taigi atliko įdomių kūrybinių darbelių.

Mokytoja Lijana Noskienė 7e klasei  organizavo netradicinę teminę pamoką, skirtą V. Mačernio 100-mečiui. Pamokoje dalyvavau ir aš, kaip mokytoja poetė, kurioje  pristačiau V. Mačernio 100 metų jubiliejaus proga išleistą tarptautinį kūrybos almanachą „Apnuogintos širdies vizijos“, kuriame spausdinti ir mano sonetai, skirti poetui. Pamokoje  skaitėme ir aptarėme sonetus, skirtus V. Mačerniui. Maloniai stebino mokinių susikaupimas, dėmesys, išsakytos gražios mintys apie eilėraštį, džiugino neabejingumas poezijai ir grožiui, ypač gamtai, kurią taip mėgo bei įkvėpimo sėmėsi ir pats poetas V. Mačernis. Mokiniai taip pat grafika iliustravo poeto eilėraštį „Aš pažinau karalių tavyje“. Taigi minėdami jubiliejinius V. Mačernio metus, mokiniai turėjo puikią progą susimąstyti, koks prasmingas yra gyvenimas, geriau pažinti patį save, nes  kaip rašė poetas: „Kodėl aš pats esu/ Didžiausia paslaptis visatos slėpinių?“ („Rudens sonetai“ 7). 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Neringa Januševičienė

sdr