Jesienna przygoda w labiryncie kukurydzianym

Aktualia

          Bez wątpienia tegoroczna  jesień jest wyjątkowa, gdyż cieszy oko nie tylko kolorowymi pejzażami, ale również rozpieszcza słonecznymi i ciepłymi dniami. Trudno więc skupić się na przygotowaniu do pracy  kontrolnej lub pozalekcyjnego czytania. Dlatego też uczniowie klas 5c i 5d  pewnego pięknego  popołudnia  mieli nietradycyjną lekcję w na łonie przyrody – w labiryntach kukurydzianych.

          Swoją przygodę edukacyjną uczniowie rozpoczęli w wiejskim podwórku, gdzie odwiedzili zamek ze słomy, zapoznali się z narzędziami pracy gospodarstwa domowego, wozili swoich przyjaciół taczkami, huśtali się na huśtawkach, strzelali kolbami kukurydzianymi do ,,dzwoniącego” celu oraz  spróbowali dojenia zabawnej kolorowej krówki. Największym wezwaniem dla piątaków była zabawa terenowa w labiryncie, gdyż każdy w głębi duszy bał się zabłądzić. Dzieci musiały też sprostać zadaniu – znaleźć literki swego imienia.

          Rodzice w tym czasie przygotowali pyszne kiełbaski, którymi ich pociechy bardzo chętnie się częstowali. Czas minął błyskawicznie, w drodze do domu piątacy długo dzielili się wrażeniami.