Jasełka inaczej…

W tym roku uczniowie klasy 5a zaprosili swoje rodziny na nietradycyjne jasełka, które odbyły się 17 grudnia. Piątacy przedstawili pouczajacą historię o tym, jak by to było, gdyby Anioł Dobrej Nowiny dziś zstąpił na ziemię oświadczyć o wydarzeniu, które miało miejsce przed 2014 lat! Na scenie ukazali się: „sprzedawcy z hipermarketu”, „klienci”, odurzani świątecznymi promocjami, „panienki”, dbające jedynie o swój wyglad, „biznesmani”, zajęci wyłącznie interesami swoich firm, „dyskotykowiec” oraz „komputerowcy”. Wiadomo, że nie obeszło się bez diabełków, które podczas całego spektaklu byli wśród głównych bohaterów, by namawiać ich do złych uczynków. Aktorskie popisy uczniów były nagrodzone oklaskami rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości. Po przedstawieniu cała publiczność udała się do pracowni, gdzie przy wigilijnym stole wszyscy mogli podzielić się opłatkiem oraz składać sobie wzajemnie życzenia.