JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

W ostatnim tygodniu, poprzedzającym święta Bożego Narodzenia,  w klasie 3c odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego rodzice oraz zaproszeni na przedstawienie gościeobejrzeli JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE, przygotowane przez uczniów. Na świątecznej scenie pojawiła się Gwiazda Betlejemska, sianko i szopka, w której Maryja, Józef i Dzieciątko schronili się przed chłodem nocy. Do szopki, by przywitać Nowonarodzonego, śpieszyli pastuszkowie, a także mieszkańcy całej Ziemi. Przybyli z darami Indianie, Arab, Hinduska, Hawajka, Chinka i Japonka. Wszyscy powitali Dzieciątko i przyłączyli się do pięknie śpiewającego kolędy i pastorałki chóru aniołków.

Po występie mali artyści w przepięknych i oryginalnych strojach zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po ukończeniu części artystycznej uczniowie wraz z wychowawczynią oraz rodzice łamali się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia. Rodzice zadbali o odpowiedni nastrój, nakrywając stoły białym obrusem, dekorując świątecznym stroikiem, a także przygotowując poczęstunek.