Jak Zapusty, to Zapusty!

Aktualia

       Jak obyczaj stary każe w dzień przed Popielcem nie wolno pracować, a tylko się bawić, tańczyć, śpiewać, dużo jeść oraz zimę przeganiać. Dlatego 12 lutego, w tłusty Czwartek, uczniowie klas 5a i 5c, ich rodzice oraz wychowawczynie udali się do gospodarstwa domowego "Danwilla", by zadbać o stare tradycje. Piątacy przedstawili piękną inscenizację z takimi bohaterami na czele jak Koza, Konoplany, Słoninowy, Cyganki, Żydzi i Diabli. Nie zabrakło też pieśni, zawodów i sztafet, w których zapustnicy brali czynny udział. Żegnając się z zimą, tradycyjnie została spalona urocza Marzanna, wykonana prze mamę Sebastiana Koneckiego. Przy ognisku też czekała gorąca herbatka i pyszne bliny z konfiturami i śmietaną.

        Zbliżał się Dzień św. Walentego, więc w pięknej sali "Danwilli" wszyscy uczcili i to piękne, romantyczne święto. Odbyła się dyskoteka, podczas której piątacy z rodzicami, rodzeństwem  i nauczycielkami wesoło tańczyli, brali udział w konkursach i zabawach. Do wspólnego tańca zapraszał też dj Patryk (absolwent naszego progimnazjum). Wszyscy chętnie naśladowali energiczne ruchy prowadzącego. Kulminacją imprezy były słodkie prezenty oraz otwarcie skrzynek walentynkowych.

        Zapraszamy obejrzeć migawki z imprezy do galerii zdjęć.