Jak powstaje sękacz?

Aktualia

      Dnia 17 października my – uczniowie klas 6B, 5E i 5D  – wyjechaliśmy na wycieczkę do rejonu ignalińskiego. Mieliśmy możliwość zobaczyć, jak jest robiony sękacz. Było to ciekawe, bowiem jest to praca bardzo długa i niełatwa. Widzieliśmy największy sękacz, który ma 2 m wysokości i waży gdzieś około 50 kg.
     Następnie zwiedziliśmy ptasią fermę.  Zobaczyliśmy wiele różnych zwierząt. Poczęstowano  nas tam jajecznicą w białym, pysznym  chlebie, smażoną na ognisku. Dzieci pisały swoje marzenia, które później odniosły na drzewka marzeń. Mówiono, że te marzenia, które napisały, się spełnią.  Nasze teksty były pisane ptasim piórem, jak w stare, dawne czasy. Dzieci miały możliwość brać udział w konkursie, za które otrzymywały po ptasim piórku.
     W  drodze powrotnej  zwiedziliśmy  stary, drewniany, miejscowy kościół i pomogliśmy posprzątać  liście.
     A także przystanęliśmy na pięknym,wysokim wzgórzu ze wszystkich stron otoczonym  jeziorami, gdzie urządziliśmy małe zawody, chłopcy przeciwko dziewcząt. Zwyciężyła przyjaźń.Wycieczka pozostawiła po sobie wspaniałe wrażenia, bo dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy.