IV Międzynarodowy Turniej Piłkarski Młodzieży Szkolnej w Ząbkach Uczniowie progimnazjum „numerem dwa“

Aktualia Konkursy Osiągnięcia

    Pod koniec kwietnia na szkolnym stadionie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach rozegrano czwarty turniej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Młodzieży Szkolnej To już kolejna edycja turnieju, którą organizuje ta szkoła i w której pomyślnie uczestniczą młodzi sportowcy z naszego progimnazjum. Pierwszą, planowaną na kwiecień 2010 roku, odwołano ze względu na tragiczną katastrofę w Smoleńsku i żałobę narodową. 

    W tym roku w turnieju wzięło udział szesnaście zespołów z siedmiu państw: Białorusi, Czech, Litwy, Niemiec, Szkocji, Ukrainy i Polski. To był prawdziwie międzynarodowy i polonijny turniej.

    Zmagania przebiegały w dobrej atmosferze. Poziom gry w fazie finałowej był wyrównany a mecze zacięte. Sportowe widowisko stało na wysokim poziomie. Zawodnicy walczyli fair play. Nie było brutalności i agresji.

    Ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy boiska z Gimnazjum nr 1 w Ząbkach do której i trafił  przejściowy puchar ufundowany przez drużynę ze Szkocji – poprzedniego triumfatora rozgrywek. Nasi uczniowie zostali zaś drudzy jednak miano najleprzego bramkarza turnieju przyznano uczniowi 8 d klasy naszego progimnazjum Andrzejowi Bobelisowi. III miejsce w turnieju zdobyła drużyna piłkarskiego klubu FC NEMAN z  Grodna (Białoruś).