Išvyka į poeto namus

Edukacinės išvykos Naujienos

Kovo 10 dieną 8f klasės mokiniai kartu su auklėtoja Leokadija Kurdeko ir lenkų kalbos mokytoju Romualdu Narunec apsilankė Adomo Mickevičiaus muziejuje, esančiame Vilniuje, Bernardinų gatvėje.  Būtent čia poetas sukūrė poemą „Gražina”, rašė „Vėlinių” II ir IV dalis bei poezijos tomą „Baladės ir romansai”.

Muziejaus kambariuose galima pamatyti kelias ekspozicijas:

  • „Adomas Mickevičius ir Lietuva”;
  • „Filomatai ir Adomas Mickevičius”;
  • „Moterys Mickevičiaus gyvenime”.

Filomatų salėje bei Poezijos menėje vyksta literatūriniai susitikimai. Muziejuje saugomi riešutmedžio stalelis ir kėdė, kuriais poetas naudojosi mokytojaudamas Kaune, krėslas, kuris buvo A. Mickevičiaus nuosavybė jam gyvenant Paryžiuje, o taip pat laiškai, dokumentai, įvairūs asmeniniai daiktai.

Muziejininkė Leokadija Aškelovič supažindino mus su Adomo Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos etapu,  susijusiu su Lietuva, o taip pat su muziejaus ekspozicija.

Aplankę muziejų nuėjome prie Adomo Mickevičiaus paminklo, o po to link namo, kuriame gyveno kitas žymus lenkų poetas – Juliusz Słowacki.

Išvyka buvo labai turininga!

Agneška Račicka i Patrycja Jakutovič