Išvyka į Druskininkus

Edukacinės išvykos Naujienos

Birželio mėnesį 7d ir 7e klasių mokiniai lankėsi Druskininkuose.

Mūsų išvyka prasidėjo nuo turtingą istoriją turinčio Merkinės miestelio, esančio Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje, Nemuno, Merkio ir Stangės santakoje.

Kelionė iš Vilniaus į Merkinę truko pusantros valandos. Pirmuoju mūsų aplankytu objektu tapo Vazos namai, kuriuose  1648 metais gegužės 20 dieną mirė Lenkijos bei Lietuvos valdovas Vladislovas Vaza. Jo širdis palaidota Vilniaus katedros požemiuose, o kūnas – Krokuvos Vavelyje.Aplankėme Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, kur sužinojome apie Merkinės herbą –mėlynajame lauke pavaizduotą sidabrinį vienaragį, ginkluotą raudonu liežuviu, auksiniu ragu bei nagomis.

Kitu mūsų aplankytu objektu buvo 26 metrų aukščio Merkinės apžvalgos bokštas – vienas aukščiausių apžvalgos bokštų Lietuvoje, iš kurio atsiveria nuostabi panorama.

Šakočių muziejuje ne tik pamatėme didžiausią pasaulyje šakotį, bet ir dalyvavome šio skanėsto kepime.

Po tokios turiningos išvykos buvome pavargę, bet pilni įspūdžių.

Evelina Kardis 7e