Istorijos pamoka žemaitukų būryje ir ne tik…

Naujienos Netradicinis ugdymas

Įminti mįslę, ar Vytautas Didysis tikrai girdė žemaitukus Juodojoje jūroje, 8d klasės mokiniai nuvyko į žirgyną „Namelis prerijose“, įsikūrusį  šalia pirmosios Lietuvos  sostinės – Kernavės. Pasirodo, raumeningi didžiulėmis liūdnomis akimis arkliukai geba įveikti milžiniškus atstumus, dalyvauti sportinėse varžybose, gydyti ir tiesiog savo buvimu skleisti ramybę, žadinti vien teigiamas emocijas. Išklausę pasakojimo apie žemaitukų auginimo tradicijas  Lietuvoje, aštuntokai apžiūrėjo žirgyną, žemaitukų laimėtas taures, apdovanojimus, susipažino su  originaliais šių gyvūnų vardais. Edukacinės išvykos kulminacija tapo jodinėjimas žirgais. Kiekvienas mokinys, lydimas prižiūrėtojos, jodinėjo žemaituku. Sodybos šeimininkas visus norinčius pavežiojo karieta po spalvingą rudeniu kvepiantį mišką, kur iš tolo galima buvo pamatyti elnių ūkį. Kadangi oro sąlygos buvo nelabai palankios, tėveliai pasirūpino karšta arbata, gardžiomis dešrelėmis bei desertu – ant ugnies šildomais vaniliniais zefyrais.

Nuoširdžiai dėkojame Silvestro tėveliams – p. Danutai ir p. Antekui Voronovičiams už talkinimą, organizuojant nepakartojamą išvyką!

E. Stankevičienė