Integrowana lekcja języka angielskiego i matematyki

Aktualia

W dniu 19 marca uczniowie 7e klasy wzięli udział w lekcji integrowanej języka angielskiego i matematyki pod tytułem „Matematyka pod innym kątem”. Za pomocą wesołej piosenki, uczniowie poznali nazwy kątów w języku angielskim, wyszukiwali różnych rodzajów kątów w najbliższym otoczeniu. Tworzyli kąty za pomocą strzałek zegarka, tym samym powtarzając godziny w języku angielskim. Rozwiązywali krzyżówkę matematyczną po angielsku. Później mieli okazję wziąć udział w grze „Kto chce zostać milionerem”. Pełni emocji odpowiadali na trudne pytania. W końcu lekcji za aktywną pracę i prawidłowo wykonane zadania uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki.

Nauczycielka matematyki A.Macutkiewicz-Alejnikowa oraz nauczycielki języka angielskiego I.Taczycka i K.Balionienė