Inscenizacje przeczytanych książek

Aktualia

Najczęściej uczniowie przychodzą do biblioteki, by wypożyczyć książkę lub skorzystać z komputera. Nie każdy wie, że tu można wykonać prace twórcze, inscenizować, podzielić się swoim doświadczeniem lub po prostu pobyć razem. Październik jest Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych. W ramach tego projektu uczniowie klas 5c i 5d (naucz. E. Stankevičienė) udali się na lekcję czytania pozalekcyjnego do biblioteki. Piątacy wcielili się w role głównych bohaterów przeczytanych książek. W kolorowych strojach zainscenizowali urywki wybranych przez siebie utworów. Mini przedstawienia oceniała nauczycielka, uczniowie oraz bibliotekarki – pani Ana Żabiełowicz i Regina Śnieżko. Spotkanie skończyło się słodko, gdyż Robert Żarnowski opowiadając bajkę o Jasiu i Małgosi częstował wszystkich pysznymi grzybkami i pierniczkami, które upiekła mu mama. Panie z biblioteki bardzo cieszyły się, że wypożyczone przez dzieci książki nie leżą na półkach, ale są z entuzjazmem czytane.